Семінар на тему «Бібліотеки і бібліотечне обслуговування крізь призму потреб місцевих громад»

15 червня, для бібліотечних працівників району, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці відбувся семінар на тему «Бібліотеки і бібліотечне  бслуговування крізь призму потреб місцевих громад» Семінар відкрила директор РЦБС Сулік Людмила Федорівна, яка у своєму виступі наголосила про те, як з розвитком суспільства змінюється місія бібліотек, якою повинна бути сучасна бібліотека, як зробити так, щоб бібліотека стала привабливою, корисною та потрібною для громади. Найбільш актуальним для бібліотек стає завдання – створення позитивного іміджу установ, формування надійної репутації серед широкої громадськості. Створення ОТГ спонукають бібліотеки до технічної та технологічної модернізації. І щоб стати незамінними у соціально-економічному та культурному розвитку ОТГ необхідно мати чітке уявлення стосовно ролі бібліотек у цьому процесі. Бібліотечні працівники району мали змогу наглядно побачити запропоновану схему та ознайомитися з методичними матеріалами представленими на інформаційній бібліотечній виставці «Бібліотека. Громада. Користувач».

Консультаційну пораду на тему «Бібліотекар як учасник процесу читання та його популяризатор» надала провідний бібліотекар ЦРБ Гричук Тетяна Олександрівна, яка наголосила на тому, що головна мета сучасних книгозбірень – це забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, використовуючи різні види і форми обслуговування, а також відмітила важливу роль обізнаності бібліотечних працівників в літературі, що сприяє підвищенню іміджу бібліотек.

Провідний бібліотекар ЦРБ Нестерук Наталія Іванівна висвітлила тему «Бібліотеки – інформаційні та навчальні центри для молоді», в якій наголосила про активну роботу книгозбірень в роботі з молоддю. Провідний бібліограф ЦРБ виступила з темою «Довідково-бібліографічне та інформаційне забезпечення жителів громади, звернула увагу на актуальності довідково-бібліографічного апарату в бібліотеках.

Бібліотечні працівники району мали можливість ознайомитися з досвідом: бібліотекарів 1 категорії бібліотек-філій с. Хобултова Рудь Ірини Григорівни – та бібліотеки-філії с.Бубнів Ткачук Галини В’ячеславівни , почути висновки опитування «Якою має бути бібліотека вашої громади?», від своїх колег:бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії с. Володимирівка Ковальчук Тетяни Никифорівни, бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії для дорослих м. Устилуг Солодухи Тетяни Юріївни.

Працюючи у групах, бібліотекарі спілкувалися та моделювали роль бібліотеки у житті громади: «Бібліотека вашої громади – ЦЕ:…» Спілкування було активним та плідним.

• В новий рік з новими книгами
  • «З Україною в серці, в Україні живу»
  • Виставка «Герої серед нас»
  • Школа сучасного бібліотекаря