Публічна бібліотека – інформаційний центр громади

2 липня  для бібліотечних працівників району, у Володимир-Волинській центральній районній бібліотеці відбувся семінар на тему «Публічна бібліотека – інформаційний центр громади».

Семінар відкрила директор РЦБС Горохова Валентина Михайлівна, яка у своєму виступі  наголосила про те, як з розвитком суспільства змінюється місія бібліотек, якою повинна бути сучасна бібліотека, як зробити так, щоб бібліотека стала  привабливою, корисною та потрібною для громади. Велика увага акцентувалась на вивченні потреб та інтересів громади та впровадженні в роботу бібліотек інноваційних бібліотечних форм роботи .

Враховуючи виклики сьогодення, наші бібліотеки намагаються використовувати у своїй діяльності сучасні інноваційні форми роботи, які завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним формам, здатні привернути до себе увагу користувачів бібліотек, а також залучити до них нових відвідувачів., такими словами розпочала свою консультацію провідний методист ЦРБ Сулік Людмила Федорівна, яка у своєму виступі відстежила процес розвитку бібліотек для перетворення їх на інформаційні центри громади, окреслила конкретні кроки бібліотечних працівників на шляху до досягнення мети, була розглянута схема забезпечення інформаційних потреб населення публічною бібліотекою. Бібліотечні працівники району мали змогу наглядно побачити запропоновану схему та ознайомитися з методичними матеріалами представленими на інформаційній бібліотечній виставці «Бібліотека –   центр громади».

Консультаційні поради надали: провідний бібліограф ЦРБ  Андрощук Зінаїда Володимирівна, провідний бібліотекар ЦРБ  Рудь Лариса Іванівна. Вони наголосили на тому, що головна мета сучасних книгозбірень – це забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, використовуючи різні види і форми інформаційного обслуговування, а також відмітили важливу роль довідково-бібліографічного апарату у цьому процесі.

Бібліотечні працівники району   мали унікальну можливість ознайомитися з досвідом: бібліотекарів 1 категорії бібліотек-філій с. Лудин – Франчук Любові Євгеніївни та бібліотеки-філії с. Льотниче Мороз Ірини Володимирівни, дізнатися про  партнерів своїх колег:бібліотекаря 1 категорії бібліотеки-філії с. Микитичі Бичук Алли Климівни та зав. бібліотеки-філії для дорослих м. Устилуг Тарновської Надії Сергіївни, що співпрацюють з бібліотеками, взяти участь у ярмарку творчих ідей.

Працюючи у групах,   бібліотекарі  спілкувалися    та змалювали шлях книгозбірень до інформаційних центрів з допомогою місцевої влади, формуючи позитивний імідж бібліотек, залучивши партнерів та необхідні  ресурси, вивчивши потреби громади.  Спілкування було активним та плідним.

• Традиції + інновації = успіх
  • Методичний день для бібліотечних працівників району