«Відцвітають рози, падають холодні роси»

Цього дня золотаві поля скошених колосків вмивали сонце по-особливому: це сьогодні свято – чи тож бо Духу Святого, чи то ж величі та слави Сина Божого, що таємничо огорнула гору Фавор… У народі ж цей день не просто релігійне свято – це день, коли ми починаємо щиро приймати дарунки осені: соковиті яблука та груші, налиті сонечком грона винограду, та ба й горіхи чи солодкий медок. Це день, коли  холодні ранкові роси передвіщають кінець запашної літньої пори і відкривають шлях золотій осені. Не дарма в народі кажуть: «Прийшов Спас – пішло літо від нас».
Святкові дзвони Спаса, який традиційно відзначається 19-го серпня,  скликали до церкви і людей мальовничого села Лудин з усіма їх яблуневими дарами, що барвисто вимальовуються у квітучих кошичках. Не оминуло  це свято і стін місцевої бібліотеки. Зацікавлені відвідувачі з радістю і глибокою шаною до звичаїв рідного села заглибилися у безмежні простори всесвітньої павутини,
щоб почерпнути знання безсмертних  традицій своїх предків, бо ж, як казав геній нашого народу Тарас Шевченко:
Чи ти рано до схід сонця
Богу не молилась?
Чи ти діточок непевних
Звичаю не вчила?
То ж діти із задоволенням опрацьовували літературні джерела етнографічного спрямування, які оживляють постійно діючу книжкову поличку «Традиції народу бережем». Ірина Тимко, Діана Киричук, Богдана Сидорук, Марія Сорока, Ярослава Винярчук, Вадим Оніщук, Андрій і Катерина Паюк ділилися враженнями від прочитаного та взяли з собою у майбутнє нові факти про старі звичаї.
Ми й надалі будемо сприяти збагаченню молодого покоління народними знаннями, адже звичаї, як і мова, душа народу.


Кількість переглядів: 310

Залишити коментар

12 + = 17